Öz Diyarbakır Gazetesi Haberin doğru adresi. http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php ALTAÇ: NİTELİKLİ ÜRETİME YÖNELMELİYİZ İHSAN ÖZDEMİR

AK Parti eski il başkanlarında Siyasetçi ve hukukçu Aydın Altaç, nitelikli üretim yaparak küresel finansal kuşatmayı bertaraf edileceğine dikkat çekti. Altaç, dış güçlerin ülke ekonomisi üzerinde her gün farklı oyunları test ederek iç çatışmalar çıkartmayı hedeflediğini ve 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin de bu küresel güçler ile Fetö terör örgütün ortak girişimi olduğuna ve ülkeyi yıkma hamlesi olduğuna dikkatleri çekti.

ALTAÇ: TÜRKİYE KÜRESEL FİNANSAL

KUŞATMAYI BERTARAF EDECEKTİR

AK P... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/10006 SUNAY CADDESİ’NE 50 BİN ÇİÇEK Diyarbakır’da yeşillendirme çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 800 metre uzunluğunda olan Sunay Caddesi’nin (Koşuyolu Caddesi) peyzajını 50 bin çiçek dikerek yeniledi. Çalışmalar kapsamında ekipler, ilk etapta daha önce betonarme yapı ve bazalt taşlardan oluşan refüjü betonarmeden arındırarak bazalt taşların komplesini söktü. Etrafta oluşan molozların alandan uzaklaştırıldığı peyzaj çalışmasında orta refüje toprak takviyesi yapılarak alan çiçek ve çalı dikimine hazır hale getirildi.

50 bin mevsimlik çiçek dikildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yenilediği Sunay Caddesi’ne 50 ... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/10005 600 POLİSLE HAVA DESTEKLİ ASAYİŞ UYGULAMASI Diyarbakır’ın Merkez Kayapınar ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Özel Harekat, Narkotik, Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüklerince il genelinde tesis edilen huzur ve güven ortamının muhafazası için hava destekli asayiş uygulaması gerçekleştirildi.

47 ekiple 600 polisin katılımıyla gerçekleştirilen uygulama kapsamında umuma açık yerler denetlenirken şüpheli araçlar durdurulup arandı. Şahısların kimlik sorgusu ve üst araması yapıldı. Uygulama sonucunda 2 bin 400 şahsın Genel Bilgi Taraması (GBT) yapılırken 534 araç kontrol edildi. Umuma açık 22 işyer... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/10004 CHP’Lİ DOKTOR VEKİLLER SAĞLIK ÇALIŞTAYI İÇİN DİYARBAKIR’DA CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Antalya milletvekili Niyazi Nefi Kara ve Kayseri Milletvekili Çetin Arık, dün sabah saatlerinde CHP Diyarbakır İl Başkanlığında bir araya geldi. Burada CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ile görüşen heyet daha sonra geliş amaçları ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Diyarbakır ziyaretleri ile ilgili bilgi veren CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, 5. bölge toplantısını yaptıklarını söyledi.

Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin özel sağlık komisyonunda olduklarını belirten Kara, “7 kişiyiz 6’sı doktor, bir eczacıdan oluşuyoruz. Bu bölge toplantılarımızın sondan ikincisi, daha sonra da sağlık kurulta... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/10003 DÜLGEROĞLU, YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Fatih Dülgeroğlu, belediye tarafından Yenimahalle Diyarbakır Caddesi'nde devam eden yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek cadde üzerinde bulunan esnafı ziyaret edip bir süre sohbet etti. 
Başkan Dülgeroğlu, “Diyarbakır Caddesinin başlangıcı olan bu yolun dar olması nedeniyle ulaşım noktasında araç ve yayalar sıkıntı yaşamaktaydılar. Belediye olarak bu sıkıntının ortadan kaldırılması için bu çalışmayı başlattık.Caddenin fiziki şartlar... ]]>
http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/10002
‘BİZE EV SAHİBİ OLMAK HARAM’ İHSAN ÖZDEMİR

Yoksul ve mağdur ailelerin ihtiyaçlarına cevap vermesi beklenen TOKİ konutlarının ultra yüksek taksitleri ev sahibi olmak isteyenlere ‘Hayal Kurma’ der gibi. Dün Mahşeri kalabalığın yaşandığı Halk Bankasına binlerce vatandaş konutlar için başvuru sırasına girerken özellikle engelli vatandaşlar geri ödemeleri görünce şok oluyorlar. 58 Metrekarelik evlerin 120 Bin liraya, 3+1 evlerin ise 140 Bin liraya kadar fiyatlandırıldığı Toki evlerinin 3+1’lik bölümünün taksitlerinin 1.300 TL’den başlaması özellikle engelli ve emekli vatandaşların boyunu çoktan aşarken bu çalışmanın tanıtım belgesinde Alt Ge... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/10001 OFİS ALTGEÇİT BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ Diyarbakır’ın Yenişehir ile Bağlar ilçelerini birbirine bağlayan ve üzerinden tren rayının geçtiği Ofis Altgeçidin tüm yapı malzemelerini yenileyerek tamamladı. Hizmete giren altgeçidin dış cephe duvarlarına 3 bin 26 metrekare prekast duvar döşendi. Prekast duvar döşeme işleminin aynısı Koşuyoluparkı istinat duvarlarında da kullanıldı. DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, yağmur sularına karşı altgeçitte rehabilitasyon çalışması gerçekleştirdi. Tren rayı ile üst yaya geçidini birbirinden ayıran demir korkuluklar da boyandı.

Yaya geçitlerine led ışıklar takıdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha önce at... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/10000 DİCLE NEHRİ GÜZELLEŞECEK Dicle Nehri'nin, Dicle Vadisi Projesi ile birleştirilerek etrafının güzelleştirilmesi, olumsuzlukların giderilmesi için çalışmalara başlandı. 
Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, beraberinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla ve kamu kurum müdürleriyle DSİ toplantı salonunda Dicle Nehri değerlendirme toplantısına katıldı. Burada konuşan Vali Güzeloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’a ve Dicle Nehri'nin temizlenmesine, geçmişten bugüne ve geleceğe aktarılacak doğal yatağı ve güzellikleriyle korunmasına yönelik talimatlarının olduğunu dile getir... ]]>
http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9999
TÜRKİYE'DE İLK MÜFTÜ NİKAHI DİYARBAKIR'DA KIYILDI Müftülere nikah kıyma yetkisinin yürürlüğe girmesinin ardından Türkiye'de ilk kez Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bir müftü resmi nikah kıydı. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Bismil Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Turgay Gülenç'in talimatıyla organize edilen toplu nikah töreninde Bismil İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, Özlem Sevim ile Mehmet Emin Sevim'in nikahını kıydı. 
Bismil Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen toplu nikah töreni ile 31 çiftin nikahı kıyıldı. Nikahları kıyan İlçe Belediye Başkanı Turgay Gülenç v... ]]>
http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9998
EVİ YANAN KADIN BAYGINLIK GEÇİRDİ, HERKES İZLEDİ Diyarbakır’da yaşanan olay paniğe neden oldu. Olay, saat 14.30 sularında bağlar ilçesi Öğretmenler Caddesi üzerinde bulunan Mızrak apartmanı 7'nci katında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı evin odasında yangın çıktı. Yangın nedeniyle dumanlar bina koridorunu sararken, vatandaşların bir kısmı dumandan etkilenmemek için çatıya çıktı. Çevredekilerin haber vermesinin ardından olay yerine itfaiye, 112 acil servis ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek söndürürken, bu sırada evinin yandığını gören ev sahibi fenalık geçirdi. Fenalık geçiren ev sahibinin olay ye... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9997