Öz Diyarbakır Gazetesi Haberin doğru adresi. http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php GİDİYOR MUSUNUZ, KALIYOR MUSUNUZ? AHMET BEŞENK

Bir müddetten buyana çok sayıda spekülasyonun yapıldığı Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Dara Akar ve ekibi görevden alındı, alınacak, gitti, gidecek yönündeki söylemlere son noktayı yine Muhammet Dara Akar koydu.

‘NOKTAYI KOYDU’

Başkan Muhammed Dara Akar, kurulduğu günden bugüne değin Ak Parti saflarında yer aldığını ve yaptığı her hareketin partinin ilgili organları tarafından bilindiğini ve ona göre hareket ettiğini belirterek şunları söyledi: “14 Yıldır Ak Partideyim ve olmaya da devam edeceğim. 14 yıldan bu yana partimin çeşitli kademelerinde görevler yaptım, son 3 yıldan bu yana da... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9636 SEÇİM STARTINI DİYARBAKIR’DA VERDİ TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, bölge başkanları ve seyahat acenteleriyle Diyarbakır’da bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Ulusoy, kasımda yapılacak olan başkanlık seçimlerine yönetim kuruluyla birlikte yeniden talip olduklarını belirterek, seçim çalışmalarının startını verdi. Diğer başkan adaylarına yüklenen Ulusoy, “İki yıldır bizi yerden yere vuran, TURSAB’ı sokağa düşüren, kamuoyunda parçalayan, birliğimize zarar veren bozan, madem burası bu kadar kötü niye talip oluyorsun? Geçen dönem iki tane büyük acentenin hegemonyasına burayı teslim etmediniz, ettirmediniz. ‘Göreve geldiğim zaman seyahat acentesi k... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9635 ALİPAŞA’DAKİ 605 ÖĞRENCİ ÇEŞİTLİ OKULLARA KAYDEDİLDİ Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında oluşabilecek kazaların önüne geçmek için Alipaşa ilk ve ortaokulu öğrencileri için ivedi çalışma başlattıklarını söyledi.

Özkan, “İlçemiz Alipaşa Mahallesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle burada bulunan Alipaşa ilk ve ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerimizin yıkım ve yapım çalışmalarından doğacak kazalara maruz kalmamaları için tarafımızca ivedi olarak çalışma başlatılmıştır “ dedi.

Özkan, “ Bu kapsamda belirttiğimiz okullara ait kayıt b... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9634 DİYARBAKIR’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI Törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral KadircanKottaş, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Muharip Gaziler, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ziya Gökalp Anadolu Lisesi Öğrencilerinde... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9633 HEM FAZLA KİLOSUNDAN HEM DE KİTLEDEN KURTULDU Yaklaşık 8 yıldır pek çok yöntemle kilo vermeye çalışan 1.66 cm boyundaki Gökben Erden, zamanla 70 kilodan 110 kiloya çıktı. Son bir yılda ise obezite nedeniyle yaşam kalitesinin ciddi oranda düştüğünü fark etti.

 Diyet ve spora rağmen bir türlü veremediği kiloların, ileride daha ciddi sorunlara neden olacağını öğrendi ve mide küçültme ameliyatıyla ilgili araştırmalarda bulundu. Araştırmaları sonucu ameliyat olmaya karar veren Erden, Memorial Diyarbakır Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Erkan Dalbaşı’na başvurdu. Yapılan tetkiklerde midesindeyaklaşık 2cm büyüklüğünde bir kitleye de rastlandı. Op. Dr. Da... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9632 CEZAEVİNDEKİ FİRAR OLAYINDA 2 GARDİYAN TAHLİYE EDİLDİ Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, D Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde 6 teröristin firar etmesi olayıyla ilgili 2’si tutuklu 15 gardiyan ile 7 asker hakkında açılan davanın 2. duruşması görüldü. Duruşmada savcı, tutuklu sanıkların tutuklu kaldıkları süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmelerine karar verilmesini talep etti. Sanık avukatlarının savunmalarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu iki gardiyan hakkında tahliye kararı verdi.

Dava ileri bir tarihe ertelendi. 

... ]]>
http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9631
İLK DERS ZİLİ COŞKUYLA ÇALDI Diyarbakır’da yeni eğitim ve öğretim yılı törenlerle başladı. Coşkuyla geçen törende, öğrenciler ve velilerinin yanı sıra, yeni atanan öğretmenler de yeni eğitim ve öğretim sezonuna heyecanla girdi.

Diyarbakır’da, Yenişehir İlkokulunda törenle gerçekleştirildi. Törene, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Arslan, askeri erkan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Türk mill... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9630 SAVAŞ UÇAKLARI SINIR BOYU VE KUZEY IRAK İÇİN TEYAKKUZA GEÇTİ Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nde konuşlu bulunan savaş uçakları Kuzey Irak ve Suriye kuzeyinde bulunan terör örgütlerinin kış yapılanmasına izin vermemek için teyakkuza geçti. 24 saat esasına göre sınır hattı ve Kuzey Irak'taki kamplardan görüntü elde eden İnsansız Hava Araçları'nın (İHA) belirlediği noktalara anında müdahale etmek üzere savaş uçakları hazır bekletiliyor.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Kuzey Irak ve Suriye kuzeyinde bulunan PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin hareketliliğinin İHA’lar tarafından sürekli kontrol altında tutulduğu ve Türkiye sınırına kaymalara karşı anında savaş uçaklarının de... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9629 KAVŞAK DİLENCİLERİNE TEPKİ Diyarbakır’da trafik akışının yoğun olduğu caddeler dilencilerin adeta akınına uğramaya başladı. Neredeyse tamamı Suriyeli olan dilenciler, kırmızı ışıkta duran araçları dört koldan abluka altına alıyorlar. Kimi sürücüler ellerini açarak camlara yapışan dilencileri geri çevirmezken, kimileri de bu talebe sert tepki gösteriyor. Vatandaşlar, dilencilerle ilgili olarak yetkililerin çeşitli önlemler alması çağrısında bulunarak, "Yolu kaldırımı anlıyoruz da, caddelerde araçların önlerine atlıyorlar. Allah korusun hayatlarını bile kaybedebilirler" dediler.

Kırmızı ışık bulunan her caddede en az 3-5 kişinin dilencilik yaptığını söyleyen sürü... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9628 KIZ ÇOCUKLARINA ZİL TARLADA ÇALDI Türkiye genelinde bugün 18 milyon öğrenci okula başlarken Adana'da yaşları 13 ile 18 arasında değişen 10 kız çocuğu okula gitmek yerine aile ekonomisine katkıda bulunmak için tarlaya gitti.

Türkiye genelinde 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi bugün çalan zille başladı. 18 milyon öğrenci, 1.5 milyonu aşan öğretmen ile uzun bir tatilin ardından okullara gitti. Ancak bu 18 milyon öğrenci kadar şanslı olmayan öğrenciler de vardı.

 Çukurova'nın bereketli topraklarına ekmek parası için göç eden Doğu ve Güneydoğu Anadolulu tarım işçilerinin çocukları okulun açılmasına rağmen tarlada çalışmaya devam ediyor. 4... ]]> http://ozdiyarbakirgazetesi.com/index.php/home/news/9627