Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

TATLICILAR YOĞUN MESAİDE

Kurban Bayramı arafesinde pastaneciler bayramlık tatlı hazırlığına hız verdi. Bayramların vazgeçilmezi olan baklava, kadayıf, kurabiye ve benzeri birçok tatlı tezgahlardaki yerinde alıcılarını bekliyor.

Kurban Bayramı'na bir gün kala her yerde olduğu gibi Diyarbakır’da da tatlı imalatı yapanlar mesaiye hız verdi. Siparişleri günler öncesinden almaya başlayan işletmeler her yıl olduğu gibi, bu yılda tatlı siparişlerine rağbetin olduğunu söyledi.

Esnaf, halkı kalitesiz tatlılara karşı uyararak, kendilerinin ve misafirlerinin sağlığı için, ucuz ürünlere itibar etmemeleri gerektiğini kaydetti. Esnaf, “Bayram siparişleri yoğunlaştı bu aralar bizde yoğun bir şekilde çaba sarf ediyoruz. Son bir gün kala siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi. 
Tatlıcılar, bayramdan dolayı yoğun bir mesai yaptıklarını belirterek, “Bayramdan dolayı bir yoğunluğumuz var. Özelikle baklava ve kadayıf çeşitlerimiz çok gidiyor, her bayramda olduğu gibi bu bayramda pasta çeşitlerimizi değerli halkımıza şuanda hazırlamaktayız. Biz bayramdan 10 gün öncesinden hazırlıklarımıza başlıyoruz ki yoğunluğa yetişelim" diye konuştular. ÜMİT ÖZDAL

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc