Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

SAĞLIK KAMPÜSÜNDE HAŞERELERLE MÜCADELE STARTI

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi de haşerelere karşı yapılan ilaçlama faaliyetleri kapsamında ilaçlama çalışmalarına start verdi, Bu kapsamda Hastaneler Başmüdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Merkez Hastane, Kalp Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Acil ve Travmatoloji Hastanesine bağlı birim ve çevreleri titizlikle ilaçlanmaya devam ediyor.

İHSAN ÖZDEMİR

Özellikle haşereler yolu ile hastalıkların bulaştığına dikkat çeken ilaçlama uzmanları çalışmalarına aralıksız olarak devam edeceklerinin mesajını verirken ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Dicle Üniversitesi Rektör Yrd. ve Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, haşerelere karşı mücadelenin aralıksız sürdüğünü belirtti.

‘ELEMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’

Başhekim Kadiroğlu hastaların ve yakınlarının rahat etmeleri için ellerinden gelen tüm gayreti sarf edeceklerini belirterek şunları kaydetti: “Hasta, hasta yakınları ve personelimizin yaz aylarında haşerelerden rahatsız olmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm hastanelerimiz, hastanelerimize bağlı birimler ve çevrelerinde ekiplerimiz sürekli ilaçlama çalışması yapıyor. Yeşil alanlarda titizlikle çalışıyorlar.. İlaçlama ekibimiz tehdit oluşturabilecek alanlarda ilaçlama yapıyor. Hasta, hasta yakını ve personellerimize sağlıklı bir ortam yaratmak amacıyla bu çalışmalar devam edecektir.” dedi.

‘BAZI YERLER 2 KEZ İLAÇLANIYOR’

Hastaneler Başmüdürü Yaşar Aslan ise yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “Mutfak ve yemekhane gibi özellikli alanlarda hafta iki kez haşere ilaçlaması yapılıyor. Fare gibi kemirgenlere karşı zemin ve bodrum katları gibi kapalı alanlarda da fare istasyonu yöntemi ile ilaçlama yapılmaktadır. Bu ilaçlamada insan sağlığına hiçbir yan etkisi olmayan ilaçlar kullanılıyor. İlaçlama hizmeti üç kişilik ilaçlama ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.” dedi.  

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimliğinin haşereyle mücadelesini hasta ve hasta yakınları takdirle karşıladı.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc