Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

HALK OYUNLARI EKİBİNE ALANYA’DA KAMP

İzmir’de 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 86. Enternasyonel Fuar’ına ilk kez katılacak olan Kayapınar Belediyesi, hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İzmir’de düzenlenecek olan 86. Enternasyonel Fuarı alanında kurulacak stant ile Kayapınar İlçesi’ni ve hizmetleri İzmirlilere tanıtmayı hedefleyen Kayapınar Belediyesi’nin halk oyunları açılış gösterisi öncesi kampta bulunduğu Alanya’da gönülleri feth etti.

Kamp yaptığı Alanya’nın bir otelde yaptığı prova da halkın büyük ilgisine mazhar alan 9 kişilik halk oyunları ekibi, prova sonrası büyük alkış aldı. Alanyalı vatandaşlar ve turistler, prova yapan halk oyunları ekibini, cep telefonları ile görüntüledi. Bazı vatandaşların ekip ile birlikte Diyarbakır yöresine ait oyunlara eşlik ettiği gözlendi. İzmir’deki Enternasyonel Fuar öncesi Alanyalılardan tam not alan genç ve tecrübeli Halk oyunları ekibi, açılış gösterisine büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Alanyalı vatandaşlar, ekibi tebrik ederken, kendilerine unutulmaz anlar yaşattıkları için ayrıca teşekkür ettiler.

Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çelik, ilk kez katılacakları 86. İzmir Enternasyonel Fuar’ına Belediye olarak büyük bir titizlikle hazırlandıklarının altını çizerek, “Belediye Başkanımız Mustafa Çelik’e fuara katılımımız için verdiği desteklerinden dolayı minnettarız. Onu ve Kayapınar’ı ile Diyarbakır’ı mahcup etmemek için hazırlıklarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Fuarda kuracağımız stant ile İzmirlilere Diyarbakır’ın yeni ve modern yüzü olan Kayapınar İlçesindeki çalışmalarımızı en iyi şekilde tanıtacağız. Bu arada birimimize bağlı Halk oyunları ekibi fuarda açılış gösterisi yapacak. Bu gösteri öncesi ekibimizi kampa aldık. Çalışmalarını yürütüyorlar. Alanya’daki ilgiden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. İHSAN ÖZDEMİR 

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc