Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

KURSİYERLER SERAMİK YAPIMINI ÖĞRENİYOR

Kentte istihdamı artırmak için farklı alanlarda sertifikalı kurslar açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sanatsal faaliyetlerin artırılması amacıyla açtığı seramik kursunda kursiyerler, mesleği A’dan Z’ye öğreniyor.

İHSAN ÖZDEMİR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, istihdam amaçlı açılan kursların ardından sanatsal faaliyetler kapsamında seramik kursu açtı. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Işık ve Gölge Sanat Atölyesi’nde açılan seramik kursunda, toplam 15 kursiyere uzman eğitmenler tarafından eğitim veriliyor. Temmuz ayının başında açılan kursta öğrenciler, hafta içi pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri eğitim görüyor. A’dan Z’ye seramik yapımının aktarıldığı kurs, ekim ayında sona erecek.

Seramik kurs eğitiminin devam ettiği 4 aylık süreçte öğrenciler, sırasıyla “seramik yapımında kullanılan killeri tanıma, kil yoğurma tekniği ve kilin havasını alma, kil modelliği için gerekli malzemeler, kil şekillendirme ve model çıkarma, rölyef çalışmaları, kutu (vazo) yapma teknikleri, fırınlama teknikleri, boyama ve sıralama teknikleri” konularında teorik ve pratik eğitim alacaklar.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc