Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

DOSTLARI ŞEHMUS’U UNUTMADI

Geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren futbolcu Şehmus Özer’in anısını yaşatmak adına Ergani ilçesinde bir halı saha turnuvası düzenlendi. Turnuva çekişmeli geçerken şampiyonluğu yakalayan takımın kupasını Gençlik ve Spor konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Güneş takdim etti.

AHMET BEŞENK

Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler takımının tecrübeli kaptanı Şehmus Özer, bir arkadaşının düğününe katılmak için gittiği Malatya’dan Diyarbakır’a dönerken, geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirmişti.

Şehmus’un arkadaşlarından olan Diyarbakır Spor Eski Kalecisi Erdal Elgörmüş, anısını yaşatmak adına geleneksel hale getirilecek olan futbol turnuvasını düzenledi.

Ergani ilçesindeki basın kuruluşlarının duyarsız kaldığı turnuvaya çok sayıda futbol takımı katıldı.  Kıran kırana geçen turnuva sonrasında başarılı olan takımlara kupaları verildi.

Turnuva şampiyonuna kupasını veren ve Spor konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Güneş, Kaptan Şehmus’un önemli bir değer olduğunu belirterek şunları söyledi: “Rahmetli kaptanımız Şehmuz Özer anısına Ergani ilçemizde  düzenlenen halı saha turnuvası  gençlik ve spor konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanlığı olarak katılım sağladık. Turnuvayı düzenleyen DiyarbakırSpor eski kalecisi teknik direktör Erdal Elgörmüş’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Kendisi kaptan Şehmus’un dostuydu, ona vefa borcunu göstermek adına her yıl geleneksel olarak bu turnuvayı düzenleyeceğini belirti, bizler de davet edip şampiyona kupayı takdim etmemizi istedi. Ben Diyarbakır Gençlik ve Spor Konfederasyonu Diyarbakır il başkanı olarak, başkan vekilim Nazım Kaya, basın ve spordan sorumlu yardımcım Erdem Eğer Görmüş’e, üniversitelerden sorumlu başkan yardımcımız Gülcan Kaya ile katılım sağladık.” dedi.

 

 

 

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc