Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Diyarbakır’da ilk defa hizmete giren İlkyardım Eğitim Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye’deki ilk olarak Bağlar İlçesi Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan İlkyardım Eğitim Merkezinin açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Ok, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Tekdemir, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, Bağlar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Tekin, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından kursiyerler ile bir süre görüşen İl Milli Eğitim MüdürüHasan Aslan ve beraberindekiler, daha sonra kursiyerlerle birlikte ilk derse katıldı.

İlk Yardım Eğitim Merkezi hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında az tehlikeli işyerlerinde her 20 çalışana kadar 1 İlk Yardımcı, tehlikeli işyerlerinde her 15 çalışana kadar 1 İlk Yardımcı, çok tehlikeli işyerlerinde ise her 10 çalışana 1 İlk Yardımcı bulundurmak zorunlu hale gelmiştir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlarda görevlendirilecek İlk Yardımcı yetiştirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Bağlar İlçesi Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İlk Yardım Eğitim Merkezi kurulmuştur. Eğitimler sonucunda ilimizde 2400 Milli Eğitim personelimizin İlk Yardımcı Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartına sahip olması planlanmaktadır” şeklinde konuştu.

İlkyardım dersinin ardından gerçekleştirilen kokteylde de öğretmenler ile görüşerek taleplerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, daha sonra okuldan ayrıldı.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc