Diyarbakırın Gazetesi
11 Aralık 2017

DİYARBAKIR İZMİR TURİZM FUARINA HAZIR

Diyarbakır’ın turizm potansiyeli vetarihi-kültürel değerlerinin tanıtılması adına, önemli fırsatlardan biri olan ve ilimiz Diyarbakır’ın en iyi şekilde temsil edilmesi yönünde çalışmalar yürütülecek olan Travel Turkey İzmir 2016 Fuarına yönelik tüm hazırlıklar tamamlandı.

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi, TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri ve İZFAŞ/İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ A.Ş ortaklığıyla onuncu kez gerçekleşecek.

8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında Fuar İzmir alanında düzenlenecek fuara,31 ülkeden 1008 firma ve63 ülkeden 33.688kişi katılım sağlayacak. Fuar, ülkemizin ikinci büyük Turizm ve seyahat fuarı olarak da bilinmektedir.

İlimiz Diyarbakır’ın bu fuarda en iyi şekilde temsil edilmesi adına; Diyarbakır Valiliği koordinesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, TURSAB yetkilileri, Turizm İşletmeleri ve oteller tüm hazırlıklarını tamamladı.

Yapılan hazırlıklar çerçevesinde, İlimiz Diyarbakır’ın standında davetlilere ve fuar katılımcılarına Diyarbakır’ın yöresel tatlarından sucuk, Diyarbakır erimiş peyniri, Diyarbakır çöreği ve Diyarbakır kadayıfı ikram edilecek. Ayrıca ilimiz Diyarbakır’ın tanıtımı adına Valiliğimizce basımı sağlanan bilimsel kitaplar, broşürler, kitapçıklar, gezi rehberleri ve diğer tanıtım materyallerinin de dağıtımı gerçekleştirilecek.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc