Diyarbakırın Gazetesi
11 Aralık 2017

'FORVET OYUNCULARI AKILLI OLMALI'

Diyarbekirspor’un Coca Cola Akademi liginde mücadele eden takımlarından U – 15 takımının başarılı forvet oyuncusu Enis Dinç, forvet oyuncularının çok akıllı olmaları gerekmektedir ki, takımlarına faydalı olabilsinler” dedi.

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Diyarbekirspor takımının 2002 doğumlu U – 15 takımının forveti Enes Dinç, 9 yaşından beni futbol oynadığını belirterek, “Bu yaşıma kadar futboldan zarar görmedim, futbol beni her yönden geliştirdi. Küçüklüğümden beri gol atmayı ve attırmayı düşünmem beni sahada başarılı olmamı sağladı.” dedi.

Genç forvet, “okul takımları, ardından 1968 Diyarbakır futbol takımı, şimdi de Diyarbekirspor’dayım. U 15 takımının forvet mevkisinde sağ açık oynuyorum. 90 Dakika boyunca kaptığın topla akılcı paslar yapması veya gol atman lazım. Bunun içinde gözlerin saha içerisinde sana gelecek pasları takip etmekle ve dağıtmakta olması gerekmektedir. Kontrollü olan her futbolcu saha içerisinde başarılı olur. Takım arkadaşlarını hareketlendirir. Ben yaşım itibarıyla tek hedefim ilk önce Diyarbekirspor takımının A formasına kavuşmaktır. Takımımızı canımız kadar seviyoruz” dedi. 

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc