Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

VALİ AKSIY, ÇINAR'DA YARALANANLARI ZİYARET ETTİ

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Çınar ilçesinde önceki gece meydana gelen ve 1 polisin şehit olduğu, 3'ü çocuk 5 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıda yaralanan polis ve vatandaşları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret etti.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcısı Taner Bircan ve Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, önceki gece Çınar'daki saldırıda yaralanan polis ve vatandaşları önceki gün akşam Dicle Üniversitesi ile Asker Hastanesi'nde ziyaret etti.

Yaralılar hakkında doktorlardan bilgi alan Vali Aksoy ve beraberindekiler saldırı sırasında Polis lojmanında bulunan polis eşi ve Çınar Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü çalışanı görev şehidi Esra Köse Başaran'ın uğurlama törenine katıldı.

BABA VE İKİ ÇOCUĞU BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde, PKK’lıların Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlediği bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lokman Açıkgöz ile çocukları Sadık Efe (5) ve Ecrin (1) gözyaşları arasında toprağa verildi. Otopsi işlemleri tamamlanan cenazeler hastaneden alınarak Çınar Asri Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc