Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

11 OKUL’DA 400 ÖĞRENCİYE ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI

Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 11 Okulda Eğitim gören 400 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Hani Kaymakamlığı kırsaldaki 11  okulda okuyan 400 öğrenciye içerisinde defter, kalem, silgi ve çeşitli kırtasiye malzemesi bulunan çanta dağıtımı yapıldı.

Törende konuşan Hani ilçe Kaymakamı Tahir İğde, proje kapsamında Eğitim Öğretim Yılı sonuna kadar İlkokul 1 ve 2. sınıflarda okuyan yaklaşık 2 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtacaklarını belirterek, şöyle dedi:

"Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kaymakamlık olarak çocuklarımızın ve velilerimizin bütçelerine küçük de olsa bir katkıda bulunmak amacıyla içerisinde kırtasiye malzemeleriyle beraber çantalar veriyoruz. Kitaplar devletten, kırtasiye ve çantalar da Hani Kaymakamlığından diye bir proje başlattık. Bu yıl da özellikle gelir düzeyi düşük ilçe merkezinde ve mahallelerimizde okuyan öğrencilerimize bu dağıtımlarımız tüm hızıyla devam edecek" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Hani İlçe Kaymakamı Tahir İğde ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere çantaları verildi.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc