Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

ÇOCUKLAR YAZ KAMPI’NA GÖNDERİLDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çocuk Yaz Kampı’na Yenişehir Belediyesi Sanayi,İplik ve Şilbe mahallerinde yaşayan 102 çocuk ile katılım sağladı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün bu yıl onuncusunu organize ettiği Elazığ’ın Gezin ilçesindeki Çocuk Yaz Kampı’na Yenişehir İlçesi Sanayi, İplik ve Şilbe mahallelerinden toplam 102 çocuk katılım sağladı. 5 gün sürecek olan kampta çocuklar, satranç, akıl oyunları, resim, akran eğitimi, el becerileri, müzik ve halk oyunları atölyelerinden faydalanacak. Ayrıca çocuklar sportif faaliyetler kapsamında spor turnuvaları (basketbol, voleybol ve futbol), langırt, bisiklet, masa tenisi ve masa hokeyi gibi etkinliklerden de yararlanacak.

Kampa gitmek üzere çocuklar dün  sabah saatlerinde Sümer Park Ortak Yaşam Alanı’nda bir araya geldiler. Kampa katılacak olan çocuklara Yenişehir Belediyesi Eş başkan Yardımcısı Gülistan Nazlier Koyuncu eşlik etti. Burada konuşan Koyuncu, her yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Yaz Kampı çocukların gelişimlerine büyük bir katkı sağladığını belirterek, “Çocuklar burada aldıkları eğitimlerle hem gelişimlerine katkı sağlayacak hem de maddi olanaksızlardan dolayı tatil yapamayan çocuklarımız, tatil ortamıyla buluşarak doyasıya eğlenme imkânı bulacaklardır” dedi.

Velilerde bu tür sosyal aktivitelerin çocukların gelişiminde büyük bir rol oynadığını dile getirerek memnuniyetlerini ilettiler.

Kampa katılacak çocukların isimlerinin okunmasından sonra, çocuklar, eğitmenleri eşliğinde Hazar Gölü Yaz Kampına doğru hareket etti.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc