Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

ANLI'DAN CİĞER VE TATLI İKRAMI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, baharın gelmesiyle birlikte kentin cadde ve sokaklarını deterjanlarla yıkamaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı’nın da takip ettiği çalışmalar, Ekinciler Caddesi’nde aynı saatte yürütülecek.

Büyükşehir Belediyesi baharın gelmesiyle birlikte cadde ve sokakları deterjanlarla yıkamaya başladı. Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından organize edilen program kapsamında  önceki  akşam saat 20.00’da Dağkapı’da Gazi Caddesi temizlendi.

Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı’nın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları Abdullah Sevinç ve Rojda Balkaş ile Çevre Koruma Daire Başkanı Deniz Kıraç’ın da yakından izlediği, hatta ara ara dahil olduğu çalışma, 30 temizlik işçisi tarafından yürütüldü. 2 tanker suyla ve deterjanlarla yıkanan cadde pırıl pırıl oldu. Temizlik çalışmasının ardından Gazi Caddesi’ndeki esnafları ziyaret eden Anlı, esnafın dilek ve şikayetlerini dinledi. Caddedeki tezgahların başına geçerek, halka kendi eliyle tatlı ve ciğer ısmarladı.

Büyükşehir  Belediyesi aynı çalışmayı dünde kentin en işlek caddelerinden biri olan Ekinciler Caddesi’nde yürütecek.  Çalışma kapsamında, cadde deterjanlarla yıkanacak. Temizlik çalışmasına, Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı da katılacak.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc