Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

VALİ AKSOY, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yayınladığı mesajında, önemli bir mesleği icra eden gazetecilerin ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktarırken vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olduğunu söyledi.

Diyarbakır Valisi  Hüseyin Aksoy,  10  Ocak   Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yayınladığı mesajında,  önemli bir mesleği icra eden gazetecilerin  ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktarırken vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olduğunu söyledi.

Halk tarafından talep edilen hizmetlerin sunulmasında itici güç olan, çalışmaların her aşamasını takip ederek, gerçek ve geniş bir kabulün oluşmasına yardımcı olan basın mensuplarının işlevinin tartışılmaz olduğu  belirtilen açıklamada, “  Gazetecilerin yaptıkları haber ve değerlendirmeler ile toplumu doğru bilinçlendirme sorumlulukları da bulunmaktadır. Son yıllarda her alanda olduğu gibi iletişim alanında da teknolojinin hızla gelişerek ilerlemesi bilgiye ve habere ulaşma ihtiyacını da artırmıştır. Bu sebepten dolayıdır ki çalışan gazetecilerimiz toplumu bilgilendirerek ve ışık tutarak çok önemli bir görev ve sorumluluğu yerine getirmektedirler. Bu sorumluluklarla birlikte gazetecilerin düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilecekleri özgür bir ortam ve belli başlı yasal hakların sağlanması amacıyla, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile belli ölçülerde gazetecilere bu imkânlar sağlanmaya çalışılmıştır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile fedakarca görev yapan değerli basın çalışanlarının bu anlamlı gününü tebrik ediyor,  selam ve sevgilerimi sunuyorum”  dedi.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc