Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

O, EKMEĞİNİN PEŞİNDE

Diyarbakır’da yeni yıla kutlamaların için toplanan grup, polise ses bombası, havai fişek ve taşlarla saldırınca ortalık bir anda savaş alanına döndü. Yeni yıla olaylarla girilen kentte polis ekipleri 20’e yakın kişiyi gözaltına aldı.

Her yıl kutlamaların yapıldığı Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Ofis semtinde toplanan bazı gruplar eğlenmek yerine güvenlik önemli alan polis ekiplerine önce taş, tahta ve bira şişeleriyle saldırdı.

Yaklaşık yarım saat süren taşlı saldırıya polis ekipleri gerginlik yaşanmasın diye müdahalede bulunmazken saldırgan gruplar işyerlerine yönelince polis müdahalede bulundu. Ses bombası, Havi fişek ve taşlarla polis ekiplerine ve çevrede bulunan işyerlerine saldıran gruba Polis ise tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Çıkan olaylar esnasında grup içerisinde bulunan bazı kişilerde birbirlerine bıçak saldırıda bulunmasıyla 4 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak ambulansla hastane kaldırıldı. Yaklaşık 3 saat süren olayların ardından Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bulunan Ekinciler ve Kasaplar Caddesini trafiğe kapatan polis ekipleri 20 yakın kişide gözaltına alarak emniyet müdürlüğüne götürdü. Gözaltına alınan kişilerin hırsızlık ve benzeri yüz kızartıcı suçlardan kayıtlarının olduğu öğrenildi.

Polisin müdahalesi sonrası grupların ara sokaklara kaçmasıyla olaylar son bulurken Yenişehir ilçesinin ara sokaklarında polis ekipleri olası saldırılara karşın teyakkuzda bekliyor.

O EKMEĞİNİN PEŞİNE DÜŞTÜ

Diyarbakır’da çıkan olaylar sırasında bir gencin kağıt toplamaya devam ederek ekmeğinin derdine düşmesi dikkat çekti.

Eğlenmek için toplanan grupların polise saldırdığı sırada çöp toplayıcı bir genç dikkatleri üzerine çekti. Güvenlik amaçlı bekleyen polislere saldıran gruplara polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ettiği sırada bir genç olaylara aldırış etmeden seyyar çöp toplama el arabasıyla beraber çöp topladı. Cadde ve sokaklarda olaylar öncesi yeni yıl alışverişi yapan vatandaşların yerlere atıkları kağıt ve poşetleri toplayan genç kısa süre sonra gözlerden kayboldu. 

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc