Diyarbakırın Gazetesi
18 Kasım 2017

VELİLERDEN SERVİS TEPKİSİ

Diyarbakır’da eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okulların açılmasıyla birlikte sorunlar bir bir gün yüzüne çıkıyor. Kimi okulların şehir merkezinden uzak olması nedeniyle öğrenciler resmen servis eziyeti yaşıyor.

Diyarbakır’da eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okulların açılmasıyla birlikte sorunlar bir bir gün yüzüne çıkıyor. Kimi okulların şehir merkezinden uzak olması nedeniyle öğrenciler resmen servis eziyeti yaşıyor.

Edinilen bilgiye göre Diyarbakır’ın Bağıvar beldesinde bulunan Vali Aydın Arslan Fen Lisesi’nde de aynı durum söz konusu. Okulun uzak olmasının yanı sıra servis ücretlerinin de fahiş fiyat olması velileri çileden çıkardı. Okul aile birliğinin anlaştığı servis firması 900 Türk Lirasına anlaştığı ve bunun da 4 taksitte ödenmesi gerektiğini açıklamasının ardından veliler neye uğradıklarını şaşırdı. Velilere taahhütname imzalamaları gerektiğini belirten okul yönetimi ve servis firması velileri çileden çıkardı.

Duruma öfkeli olduklarını dile getiren öğrenci velileri, “Okul zaten şehre uzak bir mevkide, hangi akla hizmet  edilerek kurulduğu belli olmayan  Vali  Aydın Arslan Fen Lisesi’nin yüzlerce başarılı öğrencileri  hergün şehrin çeşitli  noktalarından servislerle en az  1 saat gidiş  1 saat geliş  olmak üzere  2 saati yolda geçiyor. Çocuklarımızın  bireysel ulaşımın neredeyse  imkansız olduğu  okula öğrencilerin servis haricinde ulaşma imkanı  çok sınırlı adeta el mahkum  bu yetmiyormuş gibi  LYS  sınavına hazırlık için  12.  sınıf  öğrencilerinin  mart ayından itibaren  okula devamsızlık haklarını  kullandığı  ve okula devam etmediği  bir durumda okul servis sağlayıcı firma adeta şartların dayattığı durumu ranta  dönüştürürcesine  velilere böyle bir dayatma  ortaya koyuyor. Büyükşehir Belediyesi  UKOME kararına rağmen  yarıyıl  tatillerinde bile ücret talep edilen  velilerden  şimdide gelmedikleri ayların paralarını  tahsil etmeye çalışıyorlar” diye konuştular.

Bu durumu kime anlatacaklarını şaşıran veliler, kime gidelim kim bu konuyu çözer diye kara kara düşünüyorlar. Yapılan bu haksızlığın biran önce giderilmesini isteyen öğrenci velileri aksi taktirde ileriye dönük ciddi sorunlar yaşayabileceklerini de sözlerine eklediler.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc