Diyarbakırın Gazetesi
11 Aralık 2017

İYİLİK MELEKLERİ SİLVAN’IN KIRSALINDA

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 2016 yılı Aralık ayından itibaren Aile Sosyal Destek Programı kapsamında İl Merkezinde başlattığı hane ziyaretleri kenar ilçe ve kırsal mahallelerde de uygulanmaya başladı. Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Silvan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli ASDEP görevlileri yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini içeren Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP), ile birey ve ailenin yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

İL MÜDÜRÜ AÇAR, HANE HANE GEZİP SORUNLARI YERİNDE İNCELİYOR

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, ASDEP Alan Taraması ve Psiko-sosyal Çalışmalar kapsamında Diyarbakır ve ilçelerindeki haneleri gezerek sorunları yerinde inceliyor.

Alan Taraması ve Psiko-sosyal çalışmalar kapsamında ASDEP personelleri ile Silvan İlçesi’nin İncesu Mahallesi’nde 32 haneyi ziyaret eden Açar, buradaki ailelerle bir süre görüşerek sorunlarını dinledi.

Toplumsal olarak her ne sorun varsa onları tespit edip, ona yönelik Kanunla kendilerine yüklenmiş sorumlulukları yerine getirme gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Açar, Vatandaşlarımızı devletin tüm imkânlarından faydalandırmak için ve bu yönde en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirtti. Devletin güçlü varlığı ile birlik ve beraberliğin, huzurun teminatı olduğunu sözlerine ekleyen Açar, huzur ve güven içinde yaşamak için birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu belirtti.

“Devletimiz, dün olduğu gibi bugün de hiçbir vatandaşını yalnız, yoksul, gariban ve çaresiz bırakmamaktadır.”diyenAçar, hane ziyaretleri gerçekleştirirken sosyal ve ekonomik desteklerin yanında vatandaşları diğer kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmaları için yönlendirdiklerini ifade etti. 

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc