Diyarbakırın Gazetesi
11 Aralık 2017

SİİRT'TE GÖÇÜK: 3 ÖLÜ, 5 YARALI

Siirt'in Şirvan ilçesinde aşırı yağış sonucu bir evin çökmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde bu sabaha karşı aşırı yağış nedeniyle, Cemal Coşkun'a ait toprak damlı evde göçük meydana geldi. 8 kişilik aileden baba Cemal Coşkun ile 2 oğlu öldü, anne ve 4 çocuğu köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı.

Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde önceki gece aat 02.30 sıralarında aşırı yağış nedeniyle Cemal Coşkun'a ait toprak damlı evde göçük meydana geldi. 8 kişinin bulunduğu evde 40 yaşındaki Cemal Coşkun, çocukları 5 yaşındaki Ömer ve 15 yaşındaki Yusuf Coşkun olay yerinde öldü, eşi ve 4 çocuğu olmak köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulansla Şirvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Siirt’in Şirvan ilçesinde baba ve iki oğlunun hayatını kaybettiği, anne ve 4 çocuğunun da yaralandığı göçük, köyü yasa boğdu. Vatandaşların üzüntüleri gözlerine yansırken, göçük nedeniyle etrafa saçılan eşyalar ailenin dramını gözler önüne serdi. Köyde, hayatını kaybedenler için mezar kazılmaya başlanırken, yaralıların tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc