Diyarbakırın Gazetesi
11 Aralık 2017

MERDİVEN ALTI GÜZELLİK MERKEZLERİ HAYAT KARARTIYOR

Güzellik uzmanları, Diyarbakır’da sağlık ekibi çalıştırıp alanında uzman kişiler yerine, kaçak yollarla hizmet veren güzellik merkezlerini tercih eden vatandaşların vücutlarında oluşan kalıcı hasarlar nedeni ile hayatlarının karardığını söyledi.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı çözümü olan lazer ve epilasyon yöntemi Diyarbakırlı bayan ve erkeklerden yoğun ilgi görüyor. Uzmanlar, lazer ve epilasyona ilginin farkında olan bazı kişilerin, merdiven altı diye tabir edilen kaçak yollarla cilt bakım merkezi açıp, yetersiz eleman çalıştırarak vatandaşların hayatlarını karartabileceğini dile getirdi.

Diyarbakır’da Uzman Estetisyen Nur Tellioğlu ile Uzman Estetisyen Buket Baylan tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete giren N&B Estetica Center'de müşterilerine en iyi hizmetin verilmesi için her şey en ince detayına kadar düşünerek modern bir işletme oluşturuldu.

Uzman Estetisyen Nur Tellioğlu, 22 yıldır uzman estetisyenlik yaptığını söyledi. Tüm sertifikalara sahip olduğunu kaydeden Tellioğlu, lazer ve epilasyon işlemlerinin profesyonel ekiplerce yapılması durumunda güzel sonuçlar ortaya çıkardığını kaydetti. Tellioğlu, “Bunun uzman olmayan kişiler tarafından merdiven altında yapılması, sağlık başta olmak üzere maddi ve manevi zararları oluyor. Bunu birçok insan bilmiyor. Biraz daha ucuz olsun ya da karşı tarafın ikna etmesi ile çoğu defa sağlıklarından bile olabiliyorlar. Amacımız bunu en iyi şekilde anlatmak, lazer farklı, epilasyon farklı, yoğunlaştırılmış ışın farklı. Merdiven altı işletmelerde, daha çok 20-30 bin liraya alınan sözde lazer makineleri mevcuttur halbuki tam donanımlı, sağlıklı bir şekilde çalışan cihazların fiyatı 120 bin dolara kadar çıkmaktadır. Lazer ayrı bir şey epilasyon ayrı bir şey. Kaçak yollarla işlem yapılan yerlerde, çalışan cihazı kullanmayı bilmiyorsa, işlemi yaptıran kişinin vücudunda kalıcı hasarlar bırakabilir, birinci derece yanıklar en önemli sorun. Ayrıca yapılan işlemlerin başarılı olmadığı da görülüyor. Hem paranızı hem de sağlığınızı kaybetmek çok önemli. Bu tür işlemleri yapmak isteyen vatandaşların, gideceği cilt bakım merkezini çok iyi bir şekilde araştırması gerekiyor. Sağlık Bakanlığının onay vermediği hiçbir kuruluşa gitmemeleri gerekiyor” dedi.

Nur Tellioğlu, önderliğinde açılan zincirlerden biri olan işletme, uzun yıllar estetik ve güzellik sektöründe edinilen tecrübe, uzman kadrosu ile 2002 yılında İstanbul Nişantaşı, İstanbul Şişli olarak hizmet verirken, bu zincire Mardin ve Diyarbakır'da eklendi. Mardin'de ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü onayı ile bir çok güzellik uzmanı ve sektörün yeni nesil öğrencilerinin de yetiştirildiği belirtildi.

Uzman Estetisyen Buket Baylan ise rahat ve konfor için her türlü detayın düşünülerek dekore edilmiş geniş, ferah salonları ile sıcak ambiansını müşterilerine hissettirdiklerini söyledi. Baylan, "Hijyen, konfor ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz her işlem için ayrı bölümler oluşturulmuş merkezimizde bulunmanın huzur ve keyfini yaşatmak istiyoruz" dedi.  

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc