Diyarbakırın Gazetesi
11 Aralık 2017

TOPRAK DA İL BAŞKANLIĞINA ADAY

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, önümüzdeki dönem il başkanlığına adaylığını koymayacağını açıkladıktan sonra önceki gün gerçekleştirilen adaylık başvurusuna 52 kişi müdahil oldu. Başvuru yapan adaylardan biri de İnşaat Mühendisi ve araştırmacı yazar Cihat Toprak’tı. Toprak başvuru yapma girişiminin temelinde yatan nedenin Diyarbakır’a hizmet olduğunu özellikle vurguladı.

Cihat Toprak AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına adaylık başvurusunu gerçekleştirdiğini belirterek: “Hiç niyetim yokken ve bunu da deklere etmişken, kendimi  bir seçim ortamının içinde buldum, Ne oldu da ben, yazılarım ve mühendislik mesleğimi icra ederek, ailem ile mutlu iken bu kararı verip, başımı gene belâya soktum. Adayım! Çünkü:

-Belirli bir kesime değil halkın tamamının sesi olmaya ve hizmet etmeye talibim.
-Kimsenin siyasi görüşüne takılmadan mağdur ve mazluma hizmet etmeye talibim.
-Halktan aldığımı halka hizmet adına kullanmaya talibim.
-Yoksulluğa savaş açmak, yeni istihdam alanları oluşturmak için adaylığa talibim.
-Gençleri başıboşluktan kurtarmak, onların sesi , eli, gözü, kulağı olmak ve yanlışa düşmelerini önlemek, yeni iş alanları ve yeni yaşam alanları açmak için talibim.
-Yaşlılarımıza hizmet etmek, onlara kimsesiz olduklarını hissettirmemek için talibim.
-Çocuklarımıza iyi bir gelecek zemini oluşturmak için bilgi evleri, yeni oyun alanları ve iyi bir gelecek için talibim.
-Kadınlarımızı üretime katmak, el birliğiyle kadim kentimizi kalkındırmak, Diyarbakır kadınının neleri başarabileceğini dünyaya göstermek için talibim.

Neden “önce ahlâk ve maneviyat” dediğimizi göstermek için talibim. Diyarbakır’ı kalkındırmak, yoksulluğa savaş açmak, yeni istihdam alanları oluşturmak ve topyekûn kalkınmak için.” dedi.

15 Te-mmuz hain darbe girişiminin de başkan olma arzusuna büyük etki ettiğini belirten Toprak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Malum ülkemizdeki vatan haini darbe planlayıcıları fetö terör örgütü ve çetelerinin Türkiye cumhuriyetinin üzerindeki müspet hareketlerinin sonucunu ilimizede vermiş oldukları zarar ile eksik mücadeleye katkı sunabilmek adına daha etkili ve yetkili olabilmek için aday oldum. Memleketin menfaatine yararlı olan , bir tuğla üzerine tuğla koyan kim olursa olsun desteklerim ama daha önceki yönetimde bunları göremediğim için  ve Diyarbakır’ın ihtiyacı olduğunun kanaatine varıp aday olmak hasıl oldu. Adaylığımın sonucu ne olursa olsun ; gücümün yettiği ,dilimin döndüğü, kalemim yazdığı kadar yine Diyarbakıra hizmet etmeye devam edeciğim. 17-25 aralık olaylarının akabinde 15 temmuz fetö terör örgütü ihanet çetesi mensuplarının ülke ve türkiye halkına vermiş olduğu zarar ve ziyanın boyutunu yüzeysel olarak biliyoruz ve tam anlamıyla bununla mücadele edilmediğini gördüğümden dolayı ve daha etkili mücadele edebilmek adına aday oldum. Şöyle bir örnek ile somutlaştırmak gerekirse; Diyarbakır’da hiyerarşik yapılandırılmış devlet kurumlarının etkili birimlerinin tümünde yerleştirilmiş herkesçe kripto ama aleni olarak bilinen fetö terör örgütü mensuplarının hâlen vatandaşları tehdit etikleri ve sahipsiz buldukları siyasi parti ve STK’ların üzerlerinden fetö ile mücadele eden vatansever insanları aba altından baston göstererek tehdit etmeye devam ediyorlar. Biz zatî yaşadığım ama mahkeme sonucunu  beklediğimden ayrıntıları şimdilik yazmak istemediğim ama sonrasında teferruatlı ve isim, isim ifşa edeceğim fetö’den memurluktan atılmış itirafçı olmayı kabul etmiş ama hâlen vatan hainliği yapan şahısları tek, tek ifşa edip onlarla mücadele edeciğim. Bir başka şey daha söyleyeyim; Diyarbakır’da 1.300 küsur sivil toplum kuruluşu (STK) vardır. Hiç düşündünüz mü bunlardan kaç tanesi rahatlıkla, hiç kendini yormadan, devletin finans kaynaklarını kullanıyorlar? sağlık, malum! ne kadar sağlıklı? Her gün yeni bir skandal ifşa oluyor. Milli Eğitim cenahına baktığımızda; o zaten apayrı bir dünya. Genel olarak kurumlara alına elemanlar konusunda olumsuz söylemler ayyuka çıkmış ve daha birçok olumsuzluklarla mücadele etmek, İktidar partisinin il ve ilçe teşkilatlarının görevi değil mi? Artık her anlamda özellikle ve özellikle terör örgütleri ile mücadele etme noktasında kurumsal işleyişin adam gibi adilane bir biçimde yaşam bulması için Ak Parti Diyarbakır il başkanlığına adayım.

Öte yandan dün de Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığında  temayül yoklaması gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği Basın toplantısı ile Yapılacak Kongrede AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Muhammed Akarın, ardından AK Parti İl Başkanlığında İl Başkanlığı seçimi için temayül yoklaması gerçekleştirildi. 52 Adayın yarıştığı Temayül yoklamasında İl Yönetim, İl Gençlik, İlçe Gençlik, İl Kadın İlçe Kadın Kolları yönetim, kurulu üyeleri ve belediye Meclis üyeleri İl Koordinatörü Abdullah Cantimur gözetiminde oy kullandı. Temayül yoklamasının ileriki günlerde AK Parti Genel merkezi tarafından açıklanıp kamuoyu tarafından paylaşılacak.

İHSAN ÖZDEMİR

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc