Diyarbakırın Gazetesi
11 Aralık 2017

DÜLGEROĞLU, YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu Yenimahalle Diyarbakır Caddesinin yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında teknik ekiplerden bilgi aldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Fatih Dülgeroğlu, belediye tarafından Yenimahalle Diyarbakır Caddesi'nde devam eden yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek cadde üzerinde bulunan esnafı ziyaret edip bir süre sohbet etti. 
Başkan Dülgeroğlu, “Diyarbakır Caddesinin başlangıcı olan bu yolun dar olması nedeniyle ulaşım noktasında araç ve yayalar sıkıntı yaşamaktaydılar. Belediye olarak bu sıkıntının ortadan kaldırılması için bu çalışmayı başlattık.Caddenin fiziki şartlarına göre 3-4 metre aralığında bu yolun genişleyeceğini mevcut çalışmaların çok kısa sürede tamamlayacağımızı hedefliyoruz” dedi.
Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu çalışmaları inceledikten sonra cadde üzerinde bulunan esnafı ziyaret etti. Diyarbakır Caddesinde çok eski demir ustası olan Niyazi Afşin adlı zanaatkarın iş yerine girerek kendisiyle sohbet edip demir sanatı ile ilgili bilgi aldı. Esnaf, hem çalışmalarından dolayı hem de ziyaretinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek Başkan Dülgeroğlu’na teşekkürlerini iletti. 

ANKET

Henüz Anket eklenmedi!
Sonuc